Erasmus+ - Irsko

V letech 2014-2016 se naše gymnázium zapojuje do programu Erasmus+. Jako první jsem využil možnosti vyjet na dvoutýdenní vzdělávací kurz v hlavním městě Irska. Škola se nacházela v centru Dublinu a byla zaměřena na celoplošnou výuku anglického jazyka. Dopoledne jsem po předchozí domluvě s vedením školy absolvoval tradiční výuku obecného anglického jazyka s důrazem na konverzaci a zlepšení porozumění. Celkem do hloubky jsme probírali i gramatiku a obohacovali jsme si slovní zásobu. Práce nás čekala i doma ve formě domácích úkolů a esejí. Za velký přínos považuji také možnost sdílet své didaktické zkušenosti s místními učiteli, ale také s ostatními studenty školy, kteří byli pedagogicky zaměřeni.
Jelikož jsem si vyžádal ještě odpolední soukromé kurzy metodiky výuky anglického jazyka a také irskou historii a literaturu, byl jsem každý den opravdu vytížen. Soukromé lekce mi byli velice prospěšné, neboť jsem získal celkový přehled o vývoji literatury, ale také o evoluci současné irské identity a jazyka. Také jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací o historii Dublinu.
Během volných chvil jsem hodně cestoval a navštěvoval různá muzea a místa v Dublinu i mimo něj. Škola nám organizovala společně s cestovní kanceláří různé celodenní výlety za krásami Irska. Například jsem navštívil město Galway na západě Irska, mohérové útesy a národní park Wicklow Mountains. Během těchto výletů jsem získal spoustu materiálu, zejména fotek, ale i zajímavých informací o geografii, historii a kultuře těchto míst.
Ubytování mi bylo poskytnuto v hostitelské rodině, což byla další skvělá možnost, jak hlouběji proniknout do mentality a způsobu života místních lidí. Byla to pro mě zajímavá profesní zkušenost. Všechny informace a poznat

ky jsem hned po příjezdu prezentoval svým studentům, kolegům a přátelům.

image_printTisk