Divadelníci prim a sekund vzorně reprezentují naše gymnázium

Čtyřlístek od 9 do 100 let a výše… Všichni známe partu čtyř kamarádů a jejich komiksové příhody…Jejich dobrodružství prožívaly generace malých i velkých čtenářů po dlouhá desetiletí.  1.listopadu tato čtveřice oslovila mladší studenty dramatické výchovy a kroužku Hidrak v Klicperově divadle v Hradci Králové. Věrné kostýmy a rekvizity, scéna a hudba, tím vším se nechali unést primáni i sekundáni! Jediným negativem bylo hlučné a nevhodné chování dětských diváků v prvních třech řadách před námi. Nevíme, ze které školy přišli tito neukáznění diváci na představení, nevíme ani, které paní učitelky je přivedly!

Jejich chování rušilo naše děti do té míry, že sami náchodští sekundáni včetně paní profesorky Olšanové cizí neukázněné děti marně napomínaly! Tyto děti rozhodně nerušily jen nás, ale i samotné herce na jevišti! Dojem byl napraven při tzv. děkovačce, kdy zástupci našich mladších gymnazistů přišli na jeviště a květinou poděkovali jednotlivým hercům! Ti mile a s úsměvem reagovali na slova našich dětí spolu s otázkou, „ze které školy jsou?“Sekundán Filip hrdě odpověděl, že z náchodského gymnázia!

S paní profesorkou Olšanovou jsme pyšné na studenty naší školy. Svým chováním a vystupováním vzorně reprezentují Jiráskovo gymnázium!

Blanka Dvořáčková

Dobrý den, paní Dvořáčková,
 je nám moc líto, že Váš divadelní zážitek byl tentokrát poznamenán nevhodným chováním žáků z jiných škol. Mrzí nás to, protože Vaši studenti jsou vždy velmi pozornými diváky.
 Vážíme si Vaší přízně, péče o naše mladé diváky ve Vaší škole a také toho, že při Vašich návštěvách divadla neopomenete obdarovat naše herce květinami.

Věříme, že nám i přes tuto nepříjemnost zachováte přízeň a hlavně se budeme snažit, aby už podobná situace nenastala.
 Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na další spolupráci s Vámi.