Divadelníci nižšího gymnázia hráli pro radost dětem mateřské školy v Josefově

Červnový svátek dětí je dnem oslav, smíchu a překvapení. Paní učitelky z MŠ v Josefově náš divadelní kroužek pozvaly, abychom právě my svým vystoupením přivezly radost čtyřiceti malým capartům včetně předškoláků. Třebaže v současnosti zkoušíme další dvě pohádky, zvolili jsme pro vystoupení právě tu, ve které hraje veselý šašek, rozmazlená princezna, starý moudrý král a další postavy včetně kočky (samozřejmě plyšové) jménem Jůra. Pohádka na motivy Karla Čapka „Kterak král kočku kupoval“ se dětským divákům i paním učitelkám velmi líbila. Odměnou nám byl nejen potlesk, ale rozzářené oči a plno úsměvů dětí. I naši malí herci byli odměněni bohatou svačinkou, čokoládou a velkou zmrzlinou. Vždyť i oni slaví svůj svátek!

Nyní se již všichni těšíme na prázdniny. Zasloužíme si je!

Blanka Dvořáčková