Další dva úspěšní absolventi programu Autodesk Academia

Jiráskovo gymnázium je od roku 2017 zapojeno do programu Autodesk Academia, studenti tak mohou získat mezinárodně platný certifikát firmy Autodesk, pokud v rámci výuky či kroužku zpracují projekt splňující daná kritéria. Certifikát jim může pomoci při získání zajímavé brigády či budoucího zaměstnání i při studiu na vysoké škole – některé vysoké školy studentům, kteří vlastní tento certifikát, udělují zápočet z výuky daného programového produktu, aniž by výuku navštěvovali.

Letos této možnosti využili dva studenti:

• Jan Vondráček s projektem “Stirlingův motor”. Model původně vznikl pro konstrukční potřeby – vytištění konstrukce pro ložiska na 3D tiskárně a tisk šablony pro vrtání otvorů do základní desky. Výsledkem je funkční model Stirlingova motoru.

• Jan Bohadlo s modelem objektu N-75 Zelený. Jedná se o československý dělostřelecký srub vybudovaný mezi lety 1937 a 1938, který se nachází na vrcholu kopce Dobrošov, kde je součástí stejnojmenné pevnosti. Objekt vznikl za účelem vytištění modelu bunkru na 3D tiskárně.

Za podporu našich aktivit na poli technického vzdělávání (včetně kroužku 3D tisku) patří poděkování firmě Saar Gummi Czech z Červeného Kostelce. Jsme rádi, že naši studenti mají o tyto aktivity zájem a dokáží se svými projekty obstát i v konkurenci ostatních.