V pondělí 4. listopadu se maturanti zapojí do pilotního testování společnosti Scio z obecných studijních předpokladů a ze základů společenských věd.

V úterý 5. listopadu navštíví sekundáni s prof. Veverkou, Polákovou, Havlíčkem a Nývltovou Moravské zemské muzeum v Brně. Prohlédnou si pavilon Anthropos a v Dietrichsteinském paláci stálou expozici Velká Morava. Prof. Zapletal doprovodí tři chlapce na turnaj ve stolním tenise. Školu navštíví se svou projekcí Lenka a Václav Špillarovi. Programu Srí Lanka – čajový lístek v Indickém oceánu se zúčastní terciáni, kvartáni, septimáni a studenti 3. ročníku, Maroko – život v sousedství Sahary je určen sextánům a studentům 2. ročníku. Prof. Blacarová zavítá se třemi studentkami a s programem Zábavná chemie do ZŠ Pod Montací.

Ve středu 6. listopadu se pedagogický sbor připojí ke stávce vyhlášené školskými odbory. Škola zůstane zavřená.

Ve dnech 6.-7. listopadu se naši studenti zúčastní Broumovských diskusí. Ve čtvrtek 7. listopadu se k nim připojí prof. Vrátilová. Někteří studenti politologického semináře se v Hradci Králové zapojí do simulovaného zasedání Evropského parlamentu a Rady Evropské unie s názvem Rozhoduj o Evropě.

Ve čvrtek 7. listopadu pohovoří o sonetech shakespearolog Martin Hilský ke studentům sexty, 2. ročníku a 8.V.

V pátek 8. listopadu jede prof. Slavík se studenty do Rychnova nad Kněžnou na závody v plavání.