V úterý 23. dubna se maturanti rozloučí se školou posledním zvoněním.

V rámci Dnů Země se skupina studentů s prof. Ježkem zúčastní ve středu 24. dubna exkurze do Javořích hor, která probíhá ve spolupráci s CHKO Broumovsko. Studenti se budou podílet na mapování biotopů vhodných pro návrat vzácného motýla jasoně dymnivkového. V pátek 26. dubna proběhnou v aule tři přednášky prof. Ježka. Přednášky Expedice Rumunsko se zúčastní třídy 4.V, 5.W, 1.B a 3.B. Po stopách dávných zlatokopů se vydají studenti 1.V, 6.W a 1.B a přednášky Zvířata v ohrožení se zúčastní žáci tercie a 5.V.

Ve středu 24. dubna jedou na literárně-historickou exkurzi do Prahy studenti 6.W s prof. Forejtem a Veverkou. Prohlédnou si Pražský hrad a v Divadle ABC zhlédnou představení Revizor. Na krajské kolo Fyzikální olympiády do Hradce Králové doprovodí čtyři žáky kvarty prof. Vonřejcová. Prof. Půlpánová jede do Hradce Králové na kvalifikační turnaj středoškolské ligy frisbee se studenty Rozálií Jůzovou (1.V), Jiřím Dostálem (7.V), Mikolášem Hrušou (2.V), Minh Thung Phamem (5.V), Julií Tymelovou (1.A) a Marií Kozlovou (1.V). Workshopu Já a demokracie, který se koná také v Hradci Králové, se účastní studenti společenskovědního semináře septimy a 3. ročníku s prof. Vrátilovou.

Ve čtvrtek 25. dubna se ujali fotografování tříd prof. Preclík a Forejt. Pro děti z MŠ Komenského Náchod vystoupí v aule studentky 3.A s programem Zajíčkovy Velikonoce.

Ve dnech 26.-27. dubna jede Sboreček pod vedením Ing. Čejpa koncertovat do Karlových Varů a Mariánských Lázní. Spolu s nimi se zájezdu zúčastní prof. Nosek.