Ve dnech 8.-9. dubna se 25 studentů zúčastní s prof. Preclíkem a Ježkem v Hradci Králové akce 100 vědců. Jde o řadu přednášek, tentokrát na téma Lidé, Buňky, Čísla.

V pondělí 8. dubna se koná další část školního kola Chemické olympiády pro kategorii B. Žáci 1.V se s prof. Nývltovou zúčastní v náchodské knihovně besedy se spisovatelkou Vendulou Borůvkovou.

V úterý 9. dubna doprovodí prof. Klemenc žáky na okresní kolo Matematické olympiády pro kategorie Z6, Z7 a Z8. Ve středu 10. dubna se za doprovodu prof. Balcarové pokusí uspět naši žáci v okresním kole Biologické olympiády pro kategorii D.

Ve čtvrtek 11. dubna vystoupí v aule členové Hidraku pro děti z MŠ Branka v Náchodě s velikonočním programem.

Ve středu 10. dubna píšou maturanti písemnou práci z českého jazyka a literatury a ve čtvrtek 11. dubna písemnou práci z anglického jazyka. V pátek 11. dubna se koná 1. termín přijímacích zkoušek pro uchazeče o čtyřleté studium.