V pondělí 14. října navštíví Městskou knihovnu v Náchodě polovina studentů 1.B s prof. Půlpánovou. Druhá polovina absolvuje stejnou exkurzi o týden později.

Planetárium v Hradci Králové a Archeopark ve Všestarech navštíví v úterý 15. října primáni s prof. Košvancem, Ježkem a Macurou. Žáci dramatické výchovy vystoupí pod vedením prof. Dvořáčkové v MŠ ve Studnici. Ve škole proběhne praktická část Chemické olympiády pro kategorii A.

Ve dnech 15. a 16. října proběhne u nás turnaj ve volejbale pro SŠ. V úterý 15. října ho organizuje prof. Zapletal a ve středu 16. října prof. Zapletalová.

Ve středu 16. října se naši studenti zapojí do celostátní soutěže Přírodovědný klokan. Přihlášeno je 149 studentů tercie až sexty a 1.-2. ročníku. Čtyři dvojice studentů aktivně podpoří sbírku pro zrakově postižené osoby Bílá pastelka. Ve škole se primáni a sekundáni zúčastní výukového programu Současné elektrofonické nástroje v provedení Pavla Hraběte.

Ve čtvrtek 17. října navštíví žáci němčiny z tercie s prof. Maršíkovou a Š. Škodovou Goethe-Institut v Hradci Králové, kde se zúčastní programu Den s němčinou. Ve škole uspořádají ve škole prof. Preclík, Veverka a Uždilová pro žáky ZŠ workshop CodeWeek, což je kampaň, která má přiblížit programování nejširší veřejnosti.

V pátek 18. října doprovodí prof. Divišek do Trutnova atlety.

V sobotu 19. října se zájemci z řad studentů zúčastní ve Dvoře Králové nad Labem za doprovodu prof. Balcarové semináře k přípravě na Biologickou olympiádu.