V pondělí 1. dubna se vrátí studenti z výměnného pobytu v SRN.

V úterý 2. dubna jede prof. Havrdová s Terezou Macháčkovou (6.V) a Leonou Kaválkovou (4.V) do Hradce Králové na krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzském jazyce. V Hradci králové budou také studenti, kteří se pokusí uspět v krajském kole Matematické olympiády pro kategorie B a C. V kategorii C se s vrstevníky z kraje utkají Tomáš Heger (5.V), Kryštof Veverka (5.V) a Domink Rufer (5.V) a v kategorii B Jaroslav Grulich (6.V), Jan Pěček (6.W), Richard Košner (2.A), Martin Uždil (2.A) a Marek Čermák (2.A). S matematiky jede do krajského města prof. Livňanská.

Do okresního kola Fyzikální olympiády doprovodí ve středu 3. dubna prof. G. Škodová.

Ve čtvrtek 4. dubna prožijí terciáni tématický den Průmyslová revoluce. Připravili ho s nimi prof. Vondřejcová, Klemenc a G. Škodová. Žáci budou prezentovat výsledky své práce sekundánům.

Do Police nad Metují na Odznak všesokolské všestrannosti se vydají 4. dubna žáci s prof. Půlpánovou.

Na literárně-historickou exkurzi do Prahy jedou v pátek 5. dubna studenti 6.V s prof. Misarovou a Veverkou. Navštíví Hradčany a v Divadle pod Palmovkou zhlédnou divadelní představení Faust. V aule zhlédnou inscenaci Václav Havel: Audience (Triarius) maturanti.

Ve dnech 3.-5. dubna proběhnou školní kola Pythagoriády ve všech kategoriích.