Cyklus sportovních kurzů uzavírá v tomto týdnu třída 3.A s prof. Zikmundem, Rojtovou a Víchem. Do rumunských hor odjelo v pátek 14. června na zájezd 19 zájemců z řad studentů s prof. Ježkem a Půlpánovou. Vrátí se v neděli 23. června. Ve dnech 17.-22. června je 32 studentů s prof. Hronkovou a Jirkovou na poznávacím zájezdu ve Francii.

V pondělí 17. června se několik atletů nižšího gymnázia zúčastní na stadionu na Hamrech Atletické olympiády za doprovodu prof. Zapletala. V odpoledních hodinách měli v aule vystoupení pro veřejnost žáci dramatické výchovy pod vedním prof. Dvořáčkové. Se stejným představením vystoupí ve středu 19. června v MŠ Komenského Náchod. Na třídenní školní výlet odjíždějí do Sněžného žáci 3.W s prof. Uždilovou a Veverkou a na vodácký výlet na Vltavu studenti 6.V s prof. Matěnovou a Livňanskou.

Dalším vodáckým kurzem na Vltavě je školní výlet 2.A s prof. Diviškem, Zapletalem a Javůrkovou, na který odjíždějí v úterý 18. června v odpoledních hodinách a vracejí se v pátek 21. června.

Ve středu 19. června se na školní výlet do Lachova vydají žáci 3.V s prof. Klemencem a Brátem a do Rovenska pod Troskami studenti 5.W s prof. Jaroušovou a Fišerovou. Oba výlety končí v pátek 21. června.

Ve čtvrtek 20. června jdou na botanickou exkurzi žáci 2.V s prof. Slavíkem a G. Škodovou.

V pátek 21. června jedou do Hradce Králové žáci 1.V s prof. Nývltovou. V divadle Drak zhlédnou představení Faust, navštíví Bílou věž a centrum Laser Game.

Ve dnech 21.-23. června se studenti Šimon Prudil (7.V), Jakub Foglar (3.V), Miroslav Jarý (2.B), Kurt Hartmann (4.B) a Lada Šretrová (6.W) zúčastní s prof. Preclíkem a se svými projekty festivalu novodobých kutilů, bastlířů a vynálezců Maker Faire Prague, který proběhne na holešovickém Výstavišti.

V sobotu 22. června odjždějí na poslední týden školního roku do Španělska zájemci z řad studentů s prof. Pavlíkem a Pavlíčkovou.