Ve dnech 13.-17. května se 23 zájemců z řad studentů zúčastní s prof. Forejtem a Diviškem zájezdu do Saska. Navštíví Drážďany, Míšeň a Bad Schandau.

Do botanické zahrady a ZOO v Liberci se v pondělí 13. května vydali studenti 5.V a 1.B s prof. Zapletalovou a Balcarovou a ve středu 15. května studenti 5.W a 1.A s prof. Jaroušovou a Rojtovou.

V pondělí 13. května doprovodí prof. Preclík postupující studenty do krajského kola Středoškolské odborné činnosti.

V úterý 14. května se žáci mediální výchovy z primy a sekundy vydají s prof. Havlíčkem do Prahy do České televize. Prof. Havrdová doprovodí do celostátního kola Konverzační soutěže ve francouzském jazyce studentky Terezu Macháčkovou (6.V) a Leonu Kaválkovou (4.V). Žáci Andrea Marešová (2.W), Nikola Matějů (2.W), Anežka Staňková (2.W), Markéta Vydláková (2.W), Matěj Vrzáček (2.W), Adam Hrnčíř (2.W), Lukáš Zítko (2.W) a Matouš Kubín (3.V) jedou s prof. Půlpánovou reprezentovat školu na krajské kolo Odznaku všestrannosti do Hradce Králové.

Ve středu 15. května si prohlédnou hospital v Kuksu studenti septimy a 3. ročníku s prof. Macurou, Půlpánovou, Nývltovou, Veverkou, Havlíčkem a Olšanovou.

Ve čtvrtek 16. května zhlédnou studenti 7.V v rámci festivalu Prima sezóna v Městském divadle Dr. Josefa Čížka představení Oněgin! Nikdy aneb utrpení mladého Evžena.