Pondělí 22. duben patří maturantům 4.A a 4.B, kteří se rozloučí se středoškolským studiem svým posledním zvoněním.

22 studentů bude ve dnech 22.  -24. dubna s prof. Forejtem a Preclíkem na výměnném pobytu na partnerské škole v Georgsmarienhütte v SRN. Na naší škole organizují v pondělí 22. dubna prof. Balcarová a Netíková okresní kolo Biologické olympiády.

Ve dnech 23.-30. dubna se studentky Barbora Škodová (4.W) a Eliška Kubínová (7.V) zúčastní s prof. Balcarovou expedice Klubu Natura na Tenerife. V úterý 23. dubna prožijí terciáni tematický den Návykové látky a jejich alternativa, na němž se podílí i Česká policie zastoupená por. Miroslavem Mervartem. Do Trutnova na krajské kolo turnaje v minifotbale doprovodí prof. Zapletal tým ve složení Jan Dřízal (4.W), Jan Ježek (4.W), Le Ngo Nhat Minh (4.W), Albert Línek (4.V), Daniel Ježek (4.V), Štěpán Jirouch (3.V), Vojtěch Majer (3.V), Jakub Jansa (3.V), Jakub Maroul (3.V), Jakub Korec (3.V) a Jan Ježek (3.W). Všechny třídy vyššího gymnázia kromě maturantů se v aule zúčastní prezentace Cambridge English ze společnosti Cambridge P.A.R.K. Ve spolupráci s touto organizací bude možné konat mezinárodně uznávané zkoušky z angličtiny přímo u nás ve škole.

Do Hradce Králové na krajské kolo Fyzikální olympiády se ve středu 24. dubna vydají naši studenti za doprovodu prof. Poláka.  Na Robosoutěž do Prahy jedou robotici v doprovodu prof. Svobody a Lichtenberga. Prof. Rozinek a Moučka doprovodí atlety z nižšího gymnázia na Pohár Rozhlasu.

V divadle Jesličky se pokusí uspět ve čtvrtek 25. dubna v Krajské přehlídce dětských recitátorů Kateřina Šimková (2.V) a Jáchym Joudal (1.W) za doprovodu prof. Nývltové.

Ve dnech 25.-26. dubna se koná v Praze celostátní finále Zeměpisné olympiády, kam se probojoval náš student Vojtěch Martinů (3.B). Doprovodí ho prof. Divišek.

Ve čtvrtek  25. dubna se soutěže Scratch Cup zúčastní žáci Jonáš Ansorge (1.W), Maxmilián Hejna (1.W), Isabela Lenfeldová (1.W), Bao Bui Gia (2.W), Radim Šrůtek (2.W), Michal Hylena (3.V), Petr Štras (3.V) a Daniel Ježek (4.V). Soutěž organizuje prof. Lichtenberg.

V pátek 26. dubna se studenti 1.A zúčastní workshopu BaseCamp, který lektoruje středisko EVVO Tereza. Tématem jsou Klimatické změny. Zájemci z řad studentů se zapojí do online předvolební debaty před volbami do Evropského parlamentu s názvem Zavolíme!.