Sportovní liga náchodských škol

Dne 2.11.2023 se uskutečnil v rámci „Sportovní ligy náchodských škol“ florbalový turnaj pro žáky 6.-7. tříd ZŠ a jim odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií.

Naši primáni a sekundáni obsadili první resp. druhé místo.

V chlapeckém turnaji jsme nejdříve porazili po exhibičním výkonu ZŠ Komenského 9:1 (branky 3x Ryšavý, 2x Volf, 2x Pokorný, 1x Plašil a 1x Pohanka). V druhém utkání jsme se štěstím zdolali 1:0 brankou Ryšavého ZŠ Plhov. Ve třetím utkání nám stačila se ZŠ TGM i remíza. Po rychlém vedení 3:0 (branky Plašil, Pohanka a Ryšavý) jsme získali pocit, že se nám už nemůže nic stát. Soupeř postupně vyrovnal na 3:3 a v posledních sekundách nás od porážky zachránil v celém turnaji skvěle chytající brankář  Sebastian Mach. I díky němu jsme postoupili do okresního kola, které se koná 23.11.

Sestava JG: Štěpán Melichar, Ríša Plašil, Matyáš Volf, Vojta Kábrt a David Ryšavý (všichni 2.V), Janek Pohanka a Tomáš Gennert (oba 2.W), Tomáš Zapletal, Filip Sychrovský a Sebastian Mach ( všichni 1.W).

Dívky obsadily v souběžně hraném turnaji druhé místo. Nejprve jsme porazili brankami Hybšové a Grendelové ZŠ TGM Náchod 2:0. V druhém utkání jsme prohráli se ZŠ Plhov 0:2.

Sestava JG: Ema Bořková, Ráchel Grendelová a Kristýna Ptáčková (všechny 2.W), Pavlína Divišková, Aša Kratěnová a Pavlína Plašilová (všechny 2.V), Sára Hybšová , Petra Hlavsová a Adéla Semelbauerová (všechny 1.V).

Jiří Divišek.