Kroužky technického zaměření - nabídka pro studenty

Kroužky technického zaměření - nabídka pro studenty

Pro tento školní rok bychom opět rádi nabídli studentům (pokud bude zájem a okolnosti dovolí) následující technicky orientované kroužky.

Pokud máte zájem, přihlašte se pomocí odkazu níže do 12.9.2018. Ve formuláři už jsou nabízeny jen dny, kdy se daný kroužek může konat.

 

Kroužek robotiky pro začátečníky

Práce se stavebnicemi LEGO Mindstorms EV3. Naučíte se, jak postavit robota, nejprve podle návodu, poté i podle vlastní fantazie, a jak ho něco naučit – naprogramovat. Kroužek je určen začátečníkům, nejsou potřeba žádné předchozí znalosti, jen chuť si hrát 🙂 Pokud jste navštěvovali v primě nebo sekundě předmět Hrátky s robotikou, tento kroužek je ideálním pokračováním. Nejlepší z vás budou mít možnost se zúčastnit soutěží robotů – Robosoutěže ČVUT v Praze a Robotiády v Brně.

Přihlášení: https://goo.gl/forms/HMpzldDrXfC1quKi2

 

Kroužek robotiky pro pokročilé

Určeno těm, kteří už nějaké zkušenosti s robotikou mají. Kroužek bude zaměřen především na přípravu na vybrané soutěže – Robosoutěž ČVUT, Robotický den MFF, RoboRAVE.

Pracovat můžete se stavebnicemi:

Programovat EV3 můžete také v zakoupeném prostředí RobotC v jazyce C. K dispozici jsou také pokročilé senzory pro EV3 (dálkoměr, kamery pro analýzu obrazu…).

Přihlášení: https://goo.gl/forms/TCjGy2QX1nLppx3k2

 

Kroužek 3D tisku

Pro naprosté začátečníky i pro pokročilé. Naučíte se, jak obsluhovat naše 3D tiskárny a jak vytvářet 3D modely – pro začátečníky v TinkerCADu, pro pokročilé v Autodesk Inventoru. K dispozici bude i nejnovější tiskárna Průša I3 včetně MultiMaterial Upgrade s možností až pětibarevného tisku.

Jsme zapojeni do programu Autodesk Academia – pokud vytvoříte projekt splňující podmínky tohoto programu, můžete získat mezinárodně platný certifikát firmy Autodesk!

Přihlášení: https://goo.gl/forms/XwcGF77BAOzPGZnZ2

 

Modelářský kroužek

Kroužek je určen všem, kteří se zajímají o modely (nejen automobilové) a o modelaření obecně. K dispozici máme autíčka kategorie MINI-Z pro závody například na chodbě, stavebnice terénních aut v měřítku 1:10 (jednu už sestavenou, další si budete moci sestavit), silniční auta v měřítku 1:10, indoor kvadrokoptéry a brýle pro FPV létání a ježdění.

Na své si tak přijdou jak ti, co si chtějí “jen hrát”, tak i ti, co chtějí stavět a vytvářet něco nového. Vhodné pro studenty od primy, ale i pro ty starší.

Přihlášení: https://goo.gl/forms/l9kNisDhFJhCvxPc2

 

Kroužek Arduino

(čtvrtek od 14.30)

Kroužek Arduino je zaměřen na vytváření elektronických obvodů s využitím rozmanitých součástek (světlo, zvuk, pohyb, senzory) a na programování jejich funkcí prostřednictvím uživatelsky jednoduchého malého počítače Arduino. Hotové elektronické obvody pak lze využít při různých příležitostech v reálném světě (teploměry, pohybující se modely, zabezpečovací zařízení, hudební nástroje, osvětlení atd.).

Přihlášení: https://goo.gl/forms/0nrCSYYyPbdgsiiA2

 

Kroužek elektroniky

(pravděpodobně čtvrtek od 14.15)

Pro každého, kdo má chuť stavět si jednoduché elektronické obvody, pochopit jak fungují a jaké jsou vlastnosti součástek, ze kterých se skládají. Nemusíte umět nic zvláštního, vše potřebné se naučíte. Jednou týdně, nejspíš ve čtvrtek odpoledne, ve 14.15.  Informace podá Zdeněk Polák.

Přihlášení mailem na polak@gymnachod.cz

image_printTisk