V pondělí 11. března jede prof. Preclík s devíti zájemci na exkurzi do letecké společnosti DSA, a. s. a Letecké záchranné služby do Hradce Králové. Ve škole budou účastníci Chemické olympiády v kategorii C vypracovávat písemný test, který je jednou z částí školního kola. Studenti 4.A se s prof. Zikmundovou podívají do náchodského pivovaru Primátor a studenti 4. B je budou následovat v úterý 12. března s prof. Karáskovou.

Ve dnech 12. a 13. března absolvují literárně-historickou exkurzi Praha židovská studenti 4.A s prof. Nývltovou a Ježkem. Navštíví Židovské muzeum, Muzeum heydrichiády a v Divadle na Vinohradech zhlédnou představení Bílá nemoc.

V úterý 12. března absolvují zájemci kurz s vyškoleným lektorem na lezecké stěně na ZŠ TGM. Akce je odměnou za vítězství v soutěži na lezecké stěně ve Sportovní lize náchodských škol. Doprovodí je prof. Slavík a Půlpánová.

Na čtvrtek 16. března připravila prof. Bergerová spolu s francouzskou lektorkou pro studenty francouzštiny z kvarty a kvinty workshop, ve kterém budou mimo jiné připravovat jídla francouzské kuchyně. V odpoledních hodinách se ve sborovně uskuteční beseda se zástupci náchodské nemocnice určená zájemcům o studium lékařství a jiných zdravotnických oborů.