Akce tohoto týdne

Průmyslová revoluce je náplní tematického dne, který absolvují v pondělí 8. dubna žáci 3.V a v úterý 9. dubna žáci 3.W.

Tento týden by se dal označit jako týden předmětových olympiád. Ve škole se v pondělí 8. dubna studenti budou věnovat praktické části Chemické olympiády. V pondělí 8. dubna doprovodí soutěžící do krajského kola Dějepisné olympiády do Hradce Králové prof. Fišerová a v úterý 9. dubna prof. Macura. V úterý 9. dubna jede prof. Polák se studenty Vítem Štěpánem (6.W), Andreasem Otakarem Zimou (1.A), Vojtěchem Grohmannem (1.B), Františkem Chocholáčem (1.B), Prokopem Stříbrným (1.B), Lucií Kaulichovou (5.V), Evou Hrnčířovou (5.W) a Danielem Matjašem (5.W) do Hradce Králové na krajské kolo Matematické olympiády. Do krajského města na krajské kolo Chemické olympiády jedou ve středu 10. dubna s prof. Zikmundovou Josef Pospíšil (6.W), Antonín Kubeček (5.W), Daniel Matjaš (5.W) a Michaela Krupičková (2.A) a na krajské kolo Prezentiády s prof. Havlíčkem Nela Šimková (4.V) a Antonie Červinková (4.V). Ve čtvrtek 11. dubna bude školu reprezentovat v krajském kole Fyzikální olympiády Tadeáš Semelbauer (4.W).

V úterý 9. dubna jedou na literárně-historickou exkurzi do Prahy studenti 8.W s prof. Pavlíčkovou a Havlíčkem. Vydají se Po stopách Heydrichiády, navštíví Pasáž Lucerna a v Divadle ABC zhlédnou představení Hamlet. Ve škole se bude natáčet PokKec s naším absolventem Tomášem Hegerem, který se podělí o své zkušenosti se studiem na University of Cambridge v Anglii. Na kvalifikační turnaj ve frisbee doprovodí studenty do Hradce Králové prof. Slavík. Prof. Zapletal organizuje turnaj náchodských škol v minifotbale. Náš tým zabojuje ve složení Jan Dřízal (4.W), Jan Ježek (4.W), Minh Le Ngo Nhat (4.W), Albert Línek (4.V), Daniel Ježek (4.V), Štěpán Jirouch (3.V), Vojtěch Majer (3.V), Jakub Jansa (3.V), Jakub Maroul (3.V), Jakub Korec (3.V) a Jan Ježek (3.W). Hned další den se koná v Bělovsi další turnaj v minifotbale, na který fotbalisty doprovodí prof. Divišek.

V tomto týdnu proběhne fotografování tříd, kterého se opět ujali prof. Preclík a Forejt. Hlavním fotografovacím dnem je středa 10. dubna.

Sportovat se bude i ve čtvrtek 11. dubna. Na Juniorský maraton jedou do Hradce Králové s prof. Půlpánovou Eva Hrnčířová (5.W), Albert Línek (4.V), David Špelda (4.V), Matyáš Vávra (4.V), Matěj Vrzáček (7.W), Daniel Kumpošt (7.W), Antonín Kubeček (5.W), Lucie Šretrová (3.A), Klára Janovská (8.W) a Josef Pospíšil (6.W). Na soutěž Hala roku Junior doprovodí na ČVUT do Prahy Šimona Pitaše (3.A) a Jana Pražáka (3.A) prof. Rozinek. Pro francouzštináře ze sexty připravila prof. Bergerová spolu s francouzskou lektorkou Charlotte workshop s francouzskou kuchyní. V odpoledních a večerních hodinách se uskuteční již potřetí Gympl v opeře. Do Státní opery v Praze se vydají účastníci z vyššího gymnázia s prof. Veverkou, Misarovou a Vrátilovou, aby zhlédli Lazebníka sevillského Gioacchino Rossiniho. V odpoledních hodinách se konají třídní schůzky.

Na pátek 12. dubna připadá 1. termín přijímacích zkoušek pro zájemce o čtyřleté studium. Ředitelské volno mají studenti sexty a septimy a 2. a 3. ročníku.

image_printTisk