Technologická olympiáda – tým Binary Brigade na prvním místě

V pátek 22. 3. 2024 se konalo školní online kolo Technologické olympiády. Tříčlenné týmy středoškoláků měly v časovém limitu tří hodin vyřešit co nejvíce z 26 úloh. Nešlo jen o pamatování si vzorečků a definic, ale hlavně o schopnost vyhledat potřebné informace a správně je použít. Na většinu otázek tak byl krátký i největší pomocník současných studentů – umělá inteligence chatGPT 😊 Letošní otázky byly opět velice zajímavé a také o dost těžší než v minulém roce.

Z našeho gymnázia se do soutěže přihlásilo sedm týmů, a protože souběžně probíhala i soutěž Matematický klokan, nebyl dostatek prostoru, kde by týmy mohly v klidu pracovat. A tak se soutěžilo na chodbě, před oponou i za oponou v aule nebo v bývalé promítací kabině.

Dopadlo to výborně. Tým Binary Brigade ve složení Jáchym Netresta, Ondřej Nekvinda a Michal Suchomel (všichni ze 4.B) s přehledem vyhrál a postupuje do celorepublikového finále. To je v konkurenci 561 týmů z celé ČR fantastický výsledek. Ani další týmy se neztratily a umístily se na krásných místech:

• 61. místo tým Sigma tech (Tomáš Dřízal 6.W, Jakub Jireček 6.W, Jeroným Němec 6.W)
  • 62. místo tým 2-dimenzionální hraboš (Lukáš Král 5.W, Daniel Matjaš 5.W, Antonín Kubeček 5.W)
  • 178. místo tým Technoklátiči (Matěj Vrzáček 7.W, Daniel Kumpošt 7.W, Adam Hrnčíř 7.W)
  • 233. místo tým Unterwassermännersammlung (Tobiáš Mazura 8.W, Martin Doucha 8.V, Jan Pražák 3.A)
  • 305. místo tým Ozoufalstvineninouze (Eva Hrnčířová 5.W, Zuzana Papežová 5.W, Prokop Stříbrný 1.B)
  • 357. místo tým Car dealership tycoon (Matěj Klouček 6.W, Milan Klepáček 6.W, Šimon Fetter 6.W)

Kompletní výsledková listina je k prohlédnutí na webu soutěže.

Všem studentům děkujeme za úspěšnou reprezentaci gymnázia a týmu Binary Brigade držíme palce ve finále (12. 4. 2024 na ČVUT v Praze), kde bude jeho úkolem pod vedením mentorů rozpracovat projekt na zadané téma a poté ho odprezentovat a obhájit před odbornou komisí.