Když nemůže gymnázium do Kalifornie, přijde Kalifornie na gymnázium

Přinášíme dojmy našich gymnazistů z Kalifornských dnů, které proběhly v únoru a završeny byly sladkou odměnou minulý pátek. Článek tvoří úryvky z textů jednotlivých studentů, psaných česky nebo anglicky.

Each year, our school comes alive with events held in celebration of an English-speaking country’s or state’s culture, nature, and history during the much-anticipated English Week. This time California got its well-deserved spotlight. The choice was also supported by our current English Teaching Assistant, Teresa, whose hometown of Malibu lies in the South of said Golden State.

Kalifornie je velmi zajímavá nejen svou specifickou přírodou, ale i městy s téměř 40 miliony obyvatel, a proto si o ní naši studenti měli připravit nějakou zajímavou prezentaci, která se mohla týkat právě přírody nebo měst, ale třeba také dějin či kultury. Někteří sáhli na jistotu, například po Yosemitském národním parku nebo po slavné čtvrti města Los Angeles Hollywoodu, ale objevila se i témata jako kalifornská hudba, zemětřesení nebo technologický komplex Silicon Valley. Všechny prezentace se moc povedly a i učitelé a Teresa se dozvěděli něco nového:)

Kromě prezentací se během Kalifornských dnů konaly také různé tematické akce. Jako první se pořádal výtvarný den, který začal jako každý jiný školní den v 8 hodin ráno a neměli jsme přesné zadání, pouze téma Kalifornie. Vznikly například portréty slavných osobností, malby známých míst, nebo třeba obrázky netopýrů, kteří se v Kalifornii hojně vyskytují. Tato aktivita byla pouze pro zájemce, stejně jako workshop o hnutí Hippies konaný ve stejný den.

The days on which we got to know our English Teaching Assistants and their personal connection to California better were Tuesday and Thursday. Ben and Marley hosted a fun Family-Feud-inspired activity for us and Teresa and Kurt’s presentations were packed with information about the landmarks, nature and their favorite parts of their home country.

Kurt was raised in San Jose. Since San Jose is close to San Francisco, he also talked about this city. Teresa, on the other hand, comes from Malibu and talked about nearby Los Angeles. The most interesting places that she mentioned were Santa Monica Pier on Venice Beach, In-N-Out Burger (which is only in California) and some cafés in Downtown L.A. She also said that the best way of transportation is by car because buses suck there. Kurt said the exact opposite, because the streets of San Francisco are very narrow so the buses, cable cars and streetcars are a much better option. Then he told us that we should visit the Green Apple Bookstore, and if we wanted to try some American food, we should go check Buffalo Wings.

Během celého úterý jsme si navíc mohli koupit občerstvení, které si pro nás připravila septima B (v Hippie kostýmech). Studenti si mohli vybírat mezi vaflemi, sušenkami, hamburgery, hranolkami a spoustou dalšího. Část vybraných peněz putovala na charitu, takže zakoupením svačiny jsme zároveň podpořili dobrou věc.

V pátek 5. 4. jsme se pak dočkali odměny za svou aktivní účast a prezentace, které jsme přednesli. Ve vestibulu na nás čekaly Teresa a profesorky Jirková a Hronková s dorty, které nám osladily závěr školního týdne.

I loved those California Days. The event was really exciting for me since I love to get to know different cultures, and I think that doing it THAT way is really nice.

Eliška Hásková, Lucie Lichá, Milan Klepáček, Jana Adámková (všichni 6.W), Lukáš Bouček (5.V), Ivana Pitřincová (2.A)