Hamlet a Vyšehrad

Dne 10. června 2015 se třídy 1.A a .B se svými vyučujícími dějepisu a českého jazyka zúčastnily literárně historické exkurze
„Praha románská“.
Studenti vyjeli do Prahy za poznáním vyšehradských architektonických skvostů, rotundy sv. Martina a chrámu sv. Petra a Pavla. Seznámili se i s historií Slavína a Vyšehradského hřbitova. K neobvyklým vyšehradským zážitkům patřilo osobní setkání s děkanem vyšehradské kapituly panem Tomášem Holubem, absolventem našeho gymnázia, který nás přišel pozdravit a krátce povyprávěl o historii a současnosti vyšehradské kapituly.
Součástí programu exkurze bylo i divadelní představení ve Švandově divadle na Smíchově. Hamlet v režii Daniela Špinara se setkal s nadšenou odezvou u našich studentů. Originální režijní přístup obohatil klasické hamletovské téma o další rozměry a pohledy. Patrik Děrgel v hlavní roli Hamleta exceloval.

Jitka Fišerová, Hana Misarová