XVI. ročník překladatelské soutěže Den s překladem

V říjnu loňského roku byla vyhlášena celostátní předkladatelská soutěž Filozofické fakulty Ostravské univerzity Den s překladem. Soutěž je už třetím rokem určena nejen vysokoškolským studentům, ale i studentům středních škol. Jedná se o překladatelskou soutěž pro ty, kdo si chtějí vyzkoušet práci překladatele, prověřit své jazykové schopnosti a talent.

Studenti si mohli zvolit, z kterého jazyka chtějí překládat, zda z angličtiny, němčiny, francouzštiny, polštiny, ruštiny nebo španělštiny. Této možnosti využil i náš student Ondřej Pešek z 8.W, a 16. března 2021 získal v kategorii neliterární překlad z anglického jazyka, v konkurenci nadprůměrných překladů, které zaslalo 59 studentů středních škol, úžasné  2. místo!

Ondrovi tímto blahopřejeme ke skvělému úspěchu a přejeme mu hodně zdaru v dalších soutěžích i na budoucí cestě v kariéře překladatele :o)