Úspěch v krajském kole Olympiády v českém jazyce

V krajském kole Olympiády v českém jazyce, které se konalo v hradeckém Tylově gymnáziu v pondělí 3. dubna, reprezentovali naši školu tercián Tomáš Heger a septimánka Alena Žibřidová.

Mezi 19 soutěžícími v kategorii mladších byl Tomáš nejlepší a postupuje do kola národního, které proběhne nejspíše opět na konci června a bude mít již tradičně podobu několikadenního setkání, vyplněného nejen prací na soutěžních úkolech, ale i výlety a debatami na různá, především jazyková a slohová témata. Alena Žibřidová obsadila mezi 18 staršími soutěžícími 6. místo.

V okresním kole, které předcházelo, byli Tomáš s Alenou ve svých kategoriích stříbrní, Lucie Tučková ze 3.B získala místo 4. a terciánka Ema Strnadová čestné uznání.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.