Úspěch Tomáše Hegera v Mezinárodní chemické olympiádě- IChO

Tomáš Heger, student septimy A, se probojoval do  čtyřčlenného týmu studentů reprezentujících  Českou republiku na Mezinárodní chemické olympiádě, které se zúčastnili studenti 75 zemí.

Soutěž se v druhé polovině července odehrávala v Tokiu, ale vzhledem k epidemiologické situaci probíhala distančně. Český a slovenský tým soutěžily v Jáchymově, ve školícím centru VŠCHT. Tomáš získal bronzovou medaili, obsadil 155. místo z 309 soutěžících, byl třetí z českého týmu.

Je to skvělý úspěch i s přihlédnutím k tomu, že Tomáš je vlastně o rok mladší a bude mít příležitost soutěžit v této kategorii v nastávajícím školním roce. Je pro nás obrovská čest učit tak nadaného studenta.

Tomášovi gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci gymnázia a do budoucna mu přejeme další úspěchy v soutěžích a splnění všech jeho studijních cílů.

Helena Karásková a Hana Zikmundová