Studenti prvních ročníků v Klicperově divadle v Hradci Králové

Shakespearovu tragédii Romea a Julii znají studenti prvních ročníků a kvint našeho gymnázia z hodin LSV. A proto, když se nám naskytla možnost spatřit toto velké dílo staré více jak čtyři staletí v Klicperově divadle v Hradci Králové, s kolegyní češtinářkou p.Olšanovou jsme neváhaly a studentům prvních ročníků nabídly zájezd do divadla v Hradci Králové. Moderní zpracování klasického dramatu režisérem panem Drábkem a výkon herců nás nejen pobavil, ale donutil i k hlubokému zamyšlení nad palčivými problémy v naší společnosti, kterými etnické rozdíly, rasová nesnášenlivost a předsudky rozhodně jsou.

Studenti tříd 1.A a 1.B pojali návštěvu divadelního představení opravdu slavnostně, což prokázali nejen vhodným společenským oblečením ( dnes již tak vzácné), ale i milými květinovými dary, kterými na jevišti vyjádřili své poděkování a obdiv hereckým výkonům.

Kulturní zážitek v Klicperově divadle byl úžasnou tečkou za uplynulým školním rokem nejen pro studenty, ale i pro nás kantorky. Nezbývá, než popřát nejen našim studentům, ale i hercům Klicperova divadla hezké studentské a divadelní prázdniny a těšit se na nové krásné divadelní představení v příštím školním roce.