Středoškolská liga ultimate frisbee- HK

Středoškolská liga v ultimate frisbee

Jako každým rokem jsme se i letos sešli na říjnových kvalifikačních kolech středoškolské ligy v ultimate frisbee. První zastávka se uskutečnila 16. října v Hradci Králové, kde jsme se poprali o první body dokonce ve dvojím zastoupení.

V týmu JGN A bylo bezpochyby dostatek zkušeností, a tak vyráželi na turnaj s ambicemi nejvyššími. V týmu B bylo naopak zkušeností pomálu, ale za to nechyběla velká mladická dravost, která tak často srovnala věkové rozdíly. Tým JGN B totiž na turnaj dorazil v historicky nejmladší sestavě, a tak jsme v jeho řadách mohli pozorovat dokonce dvě čerstvě příchozí studentky z primy.

Oba dva týmy prošly skupinou s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher, a umístily se tak na třetích příčkách. Vyřazovací systém byl však letos pro naše družstva nekompromisní, a i přes dobré výsledky ve skupinových soubojích už nebyla šance na medailové pozice. Stále však bylo ve hře krásné páté místo.

Naše týmy tedy čekal zápas v dolním semifinále o postup do boje o 5.­ 8.  místo. Tým JGN A se zhostil role favorita na výbornou a s přehledem si zajistil výhrou nad Dopplerem A a BIGY konečné páté místo. Tým B v křížovém boji neuspěl, zpravil si však chuť v posledním zápase a odjíždí z prvního podzimního turnaje se sedmým místem.

Sestava týmu JGN A: Markéta Dvořáková 8.W, Simona Horkelová 8.W, Tomáš Hak 4.B, Jiří Dostál 7.V, Benjamin Sychrovský 8.V, Pavel Wolf 3.B, Běta Jansová 8.W

JGN B: Mikoláš Hruša 2.V, Pham Minh Tung 6.V, Antonín Herzig 8.W, Julie Tymelová 1.A, Vojtěch Joska 8.W, Rosa Teresa Carlino 3.A, Rozálie Jůzlová a Marie Kozlová z 1.V

Vojta Joska