Přednáška o vysokých školách ve Francii

V pátek 3. listopadu se uskutečnila přednáška o vysokých školách a bakalářském studiu na Sciences Po ve Francii. Do Dvora Králové se vydali zájemci z kvart. Již po prvním semestru přijeli sdílet své poznatky a zkušenosti se zahraničním studiem absolventi Anna Kubíková (studuje v Dijonu) a Dan Jarolímek (studuje v Mentonu). Zajímavostí bylo, že veškerá dokumentace potřebná k přijetí může být v angličtině, rovněž tak první rok studia. Třetí rok studia musí proběhnout v  jiné cizí zemi dle vlastního výběru.

Děkujeme za zajímavé poznatky, pro studenty kvarty je vysokoškolské studium stále budoucností, o  které leckdo nemá ještě přesnější představu, ale žáci se mohou rozmýšlet už v tomto věku, jak pokračovat.

Matyáš Vávra, Rudolf Vymetálek