Okresní finále ve florbalu dívek kategorie DV

V pátek 17. ledna jsme v naší tělocvičně již tradičně pořádali okresní turnaj dívek středních škol ve florbalu (kategorie DV). Této postupové soutěže se zúčastnilo šest   školních družstev, která po rozlosování odehrála turnaj ve dvou tříčlenných skupinách.

Náš tým zaznamenal oproti loňskému roku menší obměnu, když družstvo vhodně doplnily studentky prvního ročníku Diana Peterová a Adéla Vávrová. Naše mladé, ale již zkušenější družstvo se nejdříve utkalo s děvčaty SOŠ sociální–Evangelické akademie Náchod a po vítězství 3 : 1 si připsalo do tabulky první tři body. Bohužel však přišlo o svoji první brankářku Lenku Remešovou, která, ač zraněná, obětavě do utkání nastoupila. Dál to však již Lence nešlo. A tak se ve druhém utkání, ve kterém jsme nastoupili proti favoritovi turnaje a loňským vítězkám dívkám Obchodní akademie Náchod, musela z pole do branky přesunout Markéta Zeisková. Jak se ukázalo, byl to výborný tah. Po bojovném výkonu s přispěním pověstného štěstíčka zvítězila naše děvčata 2 : 1. Vítězství ve skupině A nás poslalo přímo do semifinálového utkání, kam se po vítězství 5 : 0 na Gymnáziem Broumov kvalifikovalo nějvětší překvapení turnaje – družstvo SOŠS–EA Náchod. I v opakovaném vzájemném střetnutí byla naše děvčata lepším týmem, ale holky z „evangelky“ nás donutily podat maximální výkon. Po vítězství 2 : 0 se naše děvčata dostala do vytouženého finále. Znovu se opakovalo vzájemné utkání ze základní skupiny! Do zápasu proti Obchodní akademii Náchod vstoupila naše děvčata koncentrovaně. Opět výborně chytala Markéta Zeisková (po zásluze byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje). Děvčata předváděla utěšené akce, po kterých skóre narůstalo pouze v náš prospěch. Potvrdilo se, že s každým dalším utkáním je náš tým sehranější a střelecky produktivnější. A tak se teprve za stavu 3 : 0 podařilo soupeři dosáhnout čestného úspěchu. Naše děvčata si však taktickou hrou v závěru utkání nenechala vítězství v celém turnaji vzít.

O konečné prvenství, sladkou odměnu – dort pro vítěze a postup do krajského  finále se zasloužila tato děvčata: brankářky Lenka Remešová (2.B) a Markéta Zeisková (4.V), hráčky v poli Simona Besedová (6.W)- 4 góly, Zuzana Vančáková (6.W), Michaela Kosová (2.B), Kateřina Ulvrová 2.B, Diana Peterová – 4 góly a Adéla Vránová – 3 góly (obě 1.A).

Celý turnaj a všech 13 utkání s přehledem rozhodovali naši studenti-rozhodčí: Daniel Meduna (8.V) a Martin Mareš (4.B). Zapisovali, měřili čas a pomáhali s organizací: Ondřej Hušek (5.W), Jakub Regner a Dominik Zítko (oba 6.V)

Celkové pořadí: 1. JG Náchod, 2. OA Náchod, 3. SPŠ, SOŠ a SOU Nové Město nad Metují,    4. SOŠ sociální – Evangelická akademie Náchod, 5. Gymnázium Broumov, 6. SŠ hotelnictví a společného stravování Teplice nad Metují.