Logická olympiáda - reportáž z finále

Již přibližně devět let se každoročně účastním soutěže, která se jmenuje Logická olympiáda. Tímto bych Vám chtěl popsat, co to vlastně Logická olympiáda je a jak jsem se letos probojoval až do celostátního kola.

Logickou olympiádu organizuje společnost MENSA, která sdružuje lidi s vysokým IQ. Soutěž má za cíl otestovat inteligenci mladých lidí a tím najít nové nadané děti, které mají šanci vyhrát nejen věcné ceny, ale třeba i příležitost studovat na MENSA gymnáziu.

Soutěž se dělí na školní, krajské a celostátní kolo, kam postupují jen ti nejlepší. Jelikož sám jsem členem MENSY, tak mi nedělá takový problém dostat se do krajského kola. Do celostátního kola jsem se ale dostal pouze dvakrát.

V pondělí 28. listopadu se konalo letošní celostátní kolo Logické olympiády. Soutěžilo se v Poslanecké sněmovně, kde nás přivítala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Do celostátního kola postoupilo celkově 195 soutěžících ze tří kategorií rozdělených podle věku soutěžících. Já jsem soutěžil v té nejstarší z kategorií.

Soutěž probíhala v pěti částech. V každé z nich byl typ úloh jiný, ale přesto pořád stejně zábavný. Soutěž jsem si užil i přes to, že jsem nakonec skončil až na 42. místě. Přesto si myslím, že probojovat se až do celostátního kola je úspěch.

Proto vřele doporučuji všem dětem, ať si soutěž alespoň vyzkouší. Za pokus nic nedáte a když se to povede a dostanete se do krajského kola, tak už to je velký úspěch! Držím vám v soutěži palce.

Jan Ježek, student 8.W