Krajské kolo Biologické olympiády kat. B

V pátek 31. 3. se na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové konalo krajské kolo Biologické olympiády kategorie B. Do této soutěže postoupily tři úspěšné řešitelky školního kola – Martina Rohulánová (6.V), Markéta Vydláková (6.W) a Tereza Hegerová (6.V).

Tato soutěž je velmi náročná. Soutěžící musí napsat nejen test, ale musí zvládnout i praktickou část – laboratorní úkol a poznávání rostlin a živočichů. V tomto roce byly tři praktické úkoly s testovými otázkami a k poznávání rostlin a živočichů přibyla i speciální „poznávačka“. Všichni soutěžící byli odpoledne už dost unavení. Těšili se na vyhodnocení úkolů a odjezd domů. Každý obdržel diplom za účast a paní doktorka Jana Dobroruková na závěr studenty vyzvala, aby si zatleskali. Patří přece mezi 45 nejlepších biologů Královehradeckého kraje.

Studentky naši školy si vedly výborně a se svými výsledky byly spokojené. Nevadí, že neobsadily ta nejvyšší místa. Ale už vědí, jak taková soutěž vypadá, co obnáší a příští rok se budou snažit dostat se ještě výš. Budu je v tom určitě i nadále podporovat a pomáhat jim. Jaká byla atmosféra a jak vypadaly jednotlivé úkoly, můžete vidět na fotografiích pod článkem.