Kouzelnické dopoledne v mateřských školách

I když u nás na Náchodsku začaly jarní prázdniny, některé studentky naši školy se rozhodly, že budou pracovat. Asi by bylo lepší říct kouzlit, ale to se hned dozvíte.

V úterý 27. února jsme navštívily Mateřskou školu v Suchovršicích, kde jsme nejmenším dětem ukázaly pár efektních a zábavných pokusů. Zahrály jsme si na kouzelnice a čarovnou hůlkou jsme dokázaly proměnit vodu ve víno, zelenou limonádu na růžovou a prasknout balónky na dálku. S některými kouzly nám pomohly i děti, které z toho měly obrovskou radost a svým potleskem a úsměvem nás zbavily trémy a dodaly hodně energie. Děti si vyzkoušely vyrobit olejové lampy, olejové sopky a taky vyvolat džina z láhve, který plnil přání.

Ve středu 28. února jsme navštívily Mateřskou školu v Libňatově, kde jsme nebyly poprvé. Vloni se Masopustní kouzelnické dopoledne všem moc líbilo, a tak jsme si pro děti připravily kromě demonstračních pokusů i tvořivou dílničku. Děti si vyráběly šumivé bombičky do koupele, pracovaly s běžně dostupnými neškodnými látkami, a tím si taky zdokonalovaly jemnou motoriku. Chtěla bych velmi poděkovat Lucii Tučkové (4.B), Katce Jakušové (4.B) a Pavlíně Knapovské (7.V) za to, že se do tohoto projektu opět zapojily a věnovaly svůj prázdninový čas této mimoškolní aktivitě. Jsem ráda, že i takovouto formou můžeme malým dětem přiblížit přírodní vědy. Vždyť možná z nich jednou budou naši studenti.

image_printTisk