Juniorský maraton

DOBĚHNI SI PRO BANÁN

Rok utekl jako voda a ve středu 5. dubna jsme vyrazili na semifinále  Juniorského maratonu do Hradce Králové. Cíl se nabízel dvojí: obhájit 2. místo, které jsme v minulosti pokaždé dokázali „vyběhat“, a zaběhnout čas pod 3 hodiny.

V týmu s již tradičním názvem Teplý štrúdl tvořili jádro zkušení borci z loňského roku – Šimon Vacek (8.V), Jirka Balcar a Honza Sedláček (4.B), Klára Janovská (7.W). Z nováčků se vyklubaly nové vydatné posily – Filip Saidl z 2.A nakonec zaběhl traťový rekord (14 minut 17 sekund) a velmi solidní výkon předvedli bráchové Tonda (4.W) a Pepa (4.A) Kubečkovi. Velkou zásluhu na tom, že se tým mohl závodu vůbec zúčastnit, mají ochotní náhradníci – Zoe Mudrochová (3.A), Anežka Doubková (8.V) a Tomáš Vítek (4.A), kteří na poslední chvíli zaskočili za onemocnivší závodníky.

Semifinálové kolo Královéhradeckého kraje se letos nově běželo v Šimkových sadech. Jednalo se o příjemnou změnu oproti loňskému ročníku, který se běžel na ovále, a ročníkům předcházejícím, které se konaly v centru města. Na trati museli běžci zdolat malé převýšení, které zejména v posledním, šestém kole, ledaskomu nepřipadalo zanedbatelné. Oproti loňskému roku stoupl počet zúčastněných týmů na 10, na trať se tedy postupně vydalo 100 závodníků. Celá maratonská trať v délce 42,195 km je totiž rozdělena na 10 úseků, přičemž 3., 5. a 7. úsek musí běžet děvče. Jako každoročně se Lepařovo gymnázium z Jičína ukázalo jako jasný favorit, tentokrát navíc s dvěma týmy.

Nám se nakonec podařilo splnit jen jeden cíl – s časem 2.55.39, což byl o 3 minuty lepší výkon než vloni, jsme obsadili bronzovou příčku.

V oblasti gastronomie mají pořadatelé stále rezervy. Po loňských plesnivých bagetách zbylo letos na konci závodu na každého účastníka nepočítaně banánů, a tak byl odměnou studentům nejen dobrý pocit, který zná každý běžec, ale i hromada banánů. Jen doufám, že to nebyl danajský dar.

Všem účastníkům děkuji nejen za běžecké výkony hodné obdivu, ale i za pohodový a hezký den. Škoda, že jsou mnozí z nich maturanti a my tak budeme nuceni shánět nové posily.

Tímto zvu kohokoli ze studentů od kvarty výš k účasti na tomto nezapomenutelném sportovním svátku (-: