Jak správně pečovat o domácí zvířata

V pátek 16. 6. měli studenti 2.W a 6.V projektový den na téma „Jak správně pečovat o domácí zvířata.“ Z nedaleké Úpice k nám dorazil Mgr. Jan Balcar, Ph.D., který se dlouhodobě věnuje chovu domácích zvířat a je jednatelem ZO ČSCH Úpice. Přivezl s sebou i živá zvířata: dva králíky plemene zakrslý Červený, malý Beran; pár holubů plemene Moravský pštros černý a kohouta plemene zakrslá Plymutka bílá columbie.
V rámci projektového dne si studenti doplnili řadu informací k učivu o chovu a významu domácích zvířat. Cílem projektového dne bylo, aby si žáci uvědomili odpovědnost za zvířátko, které chovají nebo si chtějí pořídit. Všichni uvítali možnost přímého kontaktu se zvířaty, seznámili se se životem, péčí a stravou zvířat. Proběhla ukázka a vysvětlení krmení: jednotlivé krmné komodity, šrot, granule, směsi pro holuby, grit pro holuby nebo ptáky. Žáci po celou dobu spolupracovali, měli možnost se na cokoli zeptat a zvířata si pohladit. Seznámili se s přístupem k chovu zvířat, se základními potřebami zvířat a možností vhodného výběru zvířete ve vztahu k domácím životním podmínkám žáků.