Hliník ? Hliník !

Věděli jste, že na výrobu hliníku se spotřebuje 3krát více energie než při výrobě plastu, dvakrát více vody a k tomu vznikne velké množství toxického odpadu?

Možná teď, když to víte, rozhodnete se využít koše, které kvinta A (bývalá 4.V) umístila před kabinet chemie. Jsou to barevné krabice s popiskem, nemůžete je minout.

Lze sem vyhodit alobal, víčka od jogurtů/sklenic, kalíšky svíček, ale i některé plechovky (od limonád, energy drinků, deodorantů). Více se můžete dozvědět na plakátcích visících po škole.

Nejen, že sběrem ulevíte planetě (protože se postaráme o recyklaci) ale i přispějete na dobrou věc, protože sbírka je charitativní a to jak víčka, tak hliník.

Se svačinou není konec poté, co dojíte, stále ještě může pomoc.

Veronika Kvapilová ( 5.V )

V loňském školním roce jsme se s bývalou kvartou A připojili k charitativní akci ZŠ Komenského v Náchodě, kde jejich žáci nezůstali lhostejní k osudu svého spolužáka, který po úrazu zůstal odkázaný na pomoc  okolí. Pod záštitou paní učitelky Voborníkové se vybraný hliník předává jeho rodičům  a za loňský rok jsme se tak i my podíleli na částce 11 050Kč, která byla použita na jeho rehabilitační pobyt.

Sami budete překvapeni, kolik aluminia nás vlastně v každodenním životě obklopuje.

Takže sbírejte, má to smysl !

 

image_printTisk