FLORBAL - okresní finále nejmladších chlapců HIII

Dne 20. 11. 2013 jsme v házenkářské hale HC TJ Náchod pořádali florbalový turnaj chlapců kategorie H III (primy a sekundy víceletých gymnázií a 6. a 7. ročníky základních škol). Do okresního finále se vítězstvími v okrskových kolech kvalifikovaly týmy těchto škol: ZŠ Komenského Náchod, ZŠ Nové Město n.M.-Malecí, ZŠ Jaroměř-Josefov, ZŠ Hronov a Gymnázia Broumov. Družstvo JGN mělo účast vzhledem k našemu pořadatelství automaticky zajištěnu.

Naši kluci nejprve hladce porazili 3:1 chlapce z Gymnázia Broumov. Ve svém druhém utkání ve skupině proti ZŠ Hronov udrželi bezbrankový stav. Výsledek 0:0 jim díky lepšímu skóre stačil na vítězství v tříčlenné skupině B a přímý postup do semifinále. Ani v něm se našim chlapcům střelecky nevedlo. A tak jen zásluhou nejlepšího brankáře celého turnaje Jirky Dostála a díky velké bojovnosti celého týmu skončilo i toto utkání s chlapci z Josefova bezbrankovou remízou. O našem postupu do finále tak rozhodlo úspěšné proměnění všech tří samostatných nájezdů. A protože ve druhém semifinále po penaltovém rozstřelu udolali chlapci z Komendy kluky z Hronova 3:2, nastoupili naši hráči do vytouženého finále proti sousedům ze ZŠ Komenského Náchod. Zde se již výrazně projevila nejen větší herní zkušenost našich soupeřů, ale také jejich výrazně vyšší fyzický vzrůst podpořený letošní pravidlovou novinkou: možnosti startu hráčů z 8.tříd ročníku narození 2000. My jsme žádného takového hráče neměli. Porážka 2:4 nás tak nemusí tolik mrzet.

Tým JG Náchod hrál v sestavě: Jiří Dostál (brankář), Hynek Pacák (kapitán), Martin Čech, Pavel Horáček, Lukáš Prouza (všichni 2.V), Jan Čejchan, Martin Stuchlík, Tomáš Lipovský, Erik Dao (všichni 2.W), Daniel Vik (1.V), Daniel Ježek aAdam Joudal (oba 1.W).

Všech 13 utkání s přehledem odřídili rozhodčí – studenti vyššího gymnázia JGN Daniel Meduna (8.V), Martin Mareš (4.B) a Jan Čečetka (7.W).

Celkové pořadí: 1. ZŠ Komenského Náchod (postup do krajského kola 28. 11. 2013 ve Dvoře Králové n.L.), 2. JG Náchod, 3. ZŠ Jaroměř-Josefov, 4. ZŠ Hronov, 5. Gymnázium Broumov, 6. ZŠ Nové Město n.M.-Malecí.