Atletické úspěchy našich studentů

Dne 19. 9. 2019 se na stadionu ZŠ Náchod – Plhov konalo okresní kolo v Atletickém čtyřboji žáků základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. V silné konkurenci naše děvčata zvítězila a zajistila si postup do krajského kola 18.10. v Trutnově. Chlapci obsadili 8.místo.

Družstvo dívek závodilo ve složení Eliška Gajdošová, Lucka Řehůřková, Tereza Havlenová, Nikola Matějů a Andrea Marešová a v konkurenci 9 škol zvítězilo bodovým součtem 6155 bodů před ZŠ Nové Město Malecí a domácím ZŠ Plhov. Eliška Gajdošová vyhrála skok vysoký výkonem 145cm  před Luckou Řehůřkovou, která zvítězila ve vrhu koulí. Disciplínu hod míčkem suverénně vyhrála Tereza Havlenová.

Družstvo chlapců závodilo ve složení Jonáš Neumann, Matyáš Klemens, Kryštof Brejtr a Matěj Vrzáček a získali 4874 bodů.

Dne 25.9. 2019 se na atletickém stadionu v Trutnově konal tradiční Středoškolský atletický pohár pro okresy Trutnov a Náchod. Naše středoškolačky opět nezklamaly a postoupily do krajského kola, chlapci skončili na druhém nepostupovém místě.

Děvčata závodila ve složení Markéta Macháňová, Oluša Gajdošová, Nikol Urbanová, Kamila Šimková, Sabina Jirmanová, Lucie Krombholzová, Jana Jirmanová a Adéla Breitrová a celkem dosáhla 7189 bodů .

Markéta Macháňová zvítězila v nejrychlejším rozběhu na 60m časem 8,2s před Olušou Gajdošovou (8,4s) a ve skoku dalekém obsadila pěkné 4.místo výkonem 485cm. Nikol Urbanová ve vrhu koulí výkonem 10,57m skončila těsně druhá. Štafeta 4x200m ve složení Gajdošová, Urbanová, Šimková, Macháňová obsadila třetí místo. Kamila Šimková doběhla v čase 2:36,6min. v běhu na 800m na pátém místě a v rozběhu na 200m druhá v čase 30,0s stejně jako Lucka Krombholzová (31,3s).

Chlapci závodili ve složení Jan Melda, Radek Jansa, Martin Jirásek (4.B), Dan Kubrt, Honza Homolka, Šimon Klimeš, Martin Jirásek (2.B) a Honza Bartoš a získali celkových 7298 bodů. Bohužel ani letos jsme nestačili na Gymnázium Jaroměř a postup nám unikl.

Honza Melda zvítězil ve svém rozběhu na 60m časem 7,4s a celkově byl druhý nejlepší mezi všemi sprintery. Radek Jansa zaběhl na 1500m čas 4:37,8min. a obsadil pěkné 4.místo, Šimon Klimeš a Honza Homolka skončili ve svých rozbězích na 400m na 3.místě stejně jako štafeta na 4x200m ve složení Jansa, Klimeš, Kubrt a Jirásek (2.B). Martin Jirásek (4.B) vrhl koulí 11,89m a získal solidní 7.místo.

Věříme, že děvčata nejsou bez šance ani v krajském kole a budeme jim držet v Trutnově 9.10. palce:)