Astronomická olympiáda

V letošním školním roce se naše škola poprvé zúčastnila soutěže Astronomická olympiáda. Trojice studentů nejprve prošla školním kolem, kde všichni splnili postupové kritérium do krajského kola. To probíhalo průběžně od ledna do konce března. Soutěžící samostatně doma řešili zadané úkoly, prováděli vlastní astronomická pozorování, vyplňovali on-line testy na počítači a vše na závěr zakončili prezenčním řešením úloh z astronomie v daném časovém limitu. Výsledky krajského kola nás potěšily. Štěpán Filip z 1.A obsadil 1. místo, za ním 2. místo získal Vít Levinský z 2. A a na 4. místě se umístil Šimon Prudil z kvinty A. Bohužel pro postup do ústředního kola bylo potřeba získat více bodů, než se podařilo Štěpánovi a tak z královéhradeckého kraje nikdo nepostoupil. Našim studentům za jejich úsilí a odvedenou práci děkujeme, k umístění gratulujeme.