V pondělí 10. června končí cyklistický kurz třída 3.B a zahajuje ho 7.W s prof. Slavíkem, Brátem a Pavlíčkovou. Na exkurzi do Muzea bratří Čapků do Malých Svatoňovic jedou žáci 4.V s prof. Lubasovou a Kolářskou. Začínají dva školní výlety. Studenti 1.A jedou do kempu Zelené údolí v Mladějově s prof. Š. Škodovou a Novotnou Mičíkovou, vrátí se ve středu. V odpoledních hodinách odjíždějí na Vltavu studenti 2.B s prof. Rojtovou, Víchem a Zikmundem. Návrat je plánován na čtvrtek. Prof. Uždilová se s 10 zájemci z řad studentů zúčastní ve Velkém Poříčí dvoudenního kurzu Polygrafie v praxi. Sbor Musica Viva vystoupí v Novém Městě nad Metují v penzionu Oáza.

V úterý 11. června absolvují literárně-historickou exkurzi do Prahy studenti 1.B s prof. Francovou a Polákovou. Vydají se po místech legendárních příběhů a v Divadle ABC zhlédnou představení Romeo a Julie. Do Malé pevnosti v Terezíně se podívají kvartáni s prof. Havlíčkem, Lubasovou, Macurou a Poutníkem. Třídenní výlet zahajují studenti 5.V s prof. Zapletalovou a Hronkovou. Cílem výletu je Horní Bečva.

Od středy 12. června do pátku 14. června budou na školních výletech třídy 1.W a 2.W. Primáni jedou s prof. Veverkou a Uždilovou na Ostaš a sekundáni s prof. Diviškem, Zapletalem a Javůrkovou do Klokočí. Součástí tohoto výletu je i sjíždění Jizery. Tématický den Návykové látky a jejich alternativa prožijí žáci 3.V s prof. Kolářskou a stejný den absolvují žáci 3.W v pátek 14. června. Všechny zbývající třídy vyslechnou v Městském divadle Dr. Josefa Čížka jarní koncert náchodské ZUŠ Muzikály.

Ve čtvrtek 13. června si prohlédnou Pražský hrad žáci 3.W s prof. Š. Škodovou a Macurou. V Městských divadlech pražských zhlédnou představení Romeo a Julie.

V pátek 14. června navštíví Prahu žáci 4.V s prof. Lubasovou a Macurou. Cílem je také Pražský hrad a na Nové scéně Národního divadla zhlédnou představení Malý princ. Studenti 5.W s prof. Nývltovou a Jaroušovou navštíví Vyšehrad, Národní muzeum a v Divadle v Dlouhé zhlédnou představení Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách. Na ekofarmu do České Metuje se podívají studenti 2.B s prof. Rojtovou a Víchem. Na desetidenní zájezd do Rumunska odjíždějí zájemci z řad studentů s prof. Ježkem a Půlpánovou.