V pondělí 8. října se studenti 3. ročníku a sexty zúčastní za doprovodu svých češtinářů v Městské knihovně v Náchodě besedy se spisovatelkou Lidmilou Kábrtovou. Vstupné je 40 Kč.

V úterý 9. října se tři týmy utkají s vrstevníky v krajském kole v přespolním běhu, které se koná v Jičíně. Běžce doprovodí prof. Půlpánová.

Do Planetária a hvězdárny v Hradci Králové a do Archeoparku ve Všestarech se ve středu 10. října podívají primáni v doprovodu prof. Veverky, Macury a Polákové. Ve škole proběhne soutěž Přírodovědný klokan, do které se přihlásilo 112 studentů. Soutěž je určena studentům tercie až sexty a 1.-2. ročníku.

Na testovací polygon v podniku Škoda Auto v Mladé Boleslavi se vypraví ve čtvrtek 11. října čtyři zájemci z řad studentů s prof. Preclíkem.