Ve dnech 27.-30. května proběhne ústní část maturitních zkoušek ve třídách 4.A a 4.B. Ve třídě 4.A byl předsedou maturitní komise jmenován Mgr. Pavel Blatník z úpického gymnázia a ve třídě 4.B PaedDr. Milan Kulhánek z broumovského gymnázia.

V pondělí začnou sportovní kurzy u Pastvického rybníka u Kutné Hory. Jako první odjíždí třída 7.V s prof. Zapletalem, Zapletalovou a panem Janem Eflerem. Z kurzu se vrátí v pondělí 3. června.

V pondělí 27. května se ze školního výletu ve Vysokých Tatrách vrátí žáci 4.V s prof. Karáskovou a Česenkem.

V pondělí 27. května doprovodí prof. Klemenc postupující žáky tercie do okresního kola Pythagoriády, v úterý 28. května půjde s primány a sekundány prof. G. Škodová.

Ve středu 29. května zhlédnou všichni studenti školy v Městském divadle Dr. Josefa Čížka představení Kytice v provedení Divadelní scény mladých Náchodské divadelní scény, kterou vede prof. Dvořáčková.

V pátek 31. května navštíví školu absolventi gymnázia po 50 letech u příležitosti slavnostního setkání s názvem Zlatá maturita. Pro primány připravil prof. Ježek tématický den Den se zvířaty.