Ve dnech 20.-23. května se koná ústní část maturitní zkoušky ve třídách 8.V a 8.W. Předsedou maturitní komise v 8.V byl jmenován PaedDr. Karel Výravský z broumovského gymnázia a v 8.W Mgr. Vojtěch Kábrt, Ph.D. z trutnovského gymnázia.

Ve středu 22. května se koná v Hradci Králové krajské kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu. Školu budou reprezentovat Agnes Míšková (3.V), Klára Sychrovská (3.V), Jitka Štěpánková (3.V), Tereza Havlenová (3.V), Zuzana Tylšová (3.W), Lucie Řehůřková (3.W), Eliška Gajdošová (3.W) a Veronika Halamková (4.W). S atletkami jede prof. Zikmund. Prof. Rojtová doprovodí studenty do okresního kola soutěže Poznávání přírodnin a prof. Klemenc do okresního kola Fyzikální olympiády pro kategorii D.

Ve čtvrtek 23. května jedou žáci 4.V s prof. Karáskovou a Česenkem na pětidenní školní výlet do Vysokých Tater.

V pátek 24. května doprovodí prof. Balcarová postupující žáky na krajské kolo Biologické olympiády pro kategorii D. Literárně-historickou exkurzi do Prahy absolvují studenti 1.A s prof. Š. Škodovou a Polákovou. Navštíví Vyšehrad a v Divadle v Dlouhé zhlédnou divadelní představení Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách. Do Ostré nad Labem se vydají žáci sekundy s prof. Fišerovou a Havlíčkem. V místní expozici s výkladem a ukázkami středověkých řemesel prožijí tématický den Den ve středověku.