V úterý 7. května doprovodí prof. Divišek a Zapletal atlety z nižšího gymnázia do Nového Města nad Metují na Pohár rozhlasu. Studenti 2.B jedou s prof. Nývltovou a Macurou na literárně-historickou exkurzi do Prahy. Navštíví Vyšehrad, Slavín, podle zájmu Národní muzeum nebo Národní galerii a Divadlo Disk DAMU. Ve škole proběhnou Studentské volby nanečisto do Evropského parlamentu. Organizují je studenti společenskovědního semináře s prof. Vrátilovou.

Ve čtvrtek 9. května se 14 zájemců s prof. Havlíčkem seznámí s prací v redakci Seznamu v Praze. Studenti 7.W zajistí občerstvení na chodbách školy.

28 studentů navštíví v pátek 10. května s prof. Preclíkem, Víchem a správcem počítačové sítě p. Eflerem podnik Škoda Auto v Kvasinách.