Na krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzském jazyce do Hradce Králové jede v pondělí 18. března prof. Bergerová s Barborou Škodovou (4.W) a Annou Misarovou (6.V) a na krajské kolo Konverzační soutěže ve španělském jazyce prof. Pavlíčková s Terezou Řehákovou (4.V) a Annou Benediktovou (7.V). Do náchodského pivovaru se podívají studenti 8.W s prof. Zikmundovou.

V úterý 19. března pořádají na naší škole prof. Balcarová a Zapletalová okresní kolo Biologické olympiády pro kategorii D. Naši školu budou reprezentovat Emma Burešová (3.V), Julie Dvořáková (3.W), Natálie Kačerová (3.W) a Barbora Škodová (4.W). Na Pedagogické dny na Univerzitu v Hradci Králové jede s prof. Bergerovou a Felklovou 20 studentů francouzštiny. Jsou pro ně připraveny zábavné aktivity a úniková hra ve francouzštině. Do Ostravy cestuje několik studentů s prof. Kalandrou na překladatelský seminář z anglického jazyka. Studenti 5.W, 1.B, 8.W a 4.B se v aule zúčastní besedy se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou.

Ve středu 20. března se na naší škole koná okresní kolo Fyzikální olympiády pro kategorie E a F. Organizace se ujala prof. Vondřejcová.

Do Hostinného doprovodí ve čtvrtek 21. března prof. Rozinek na florbalový turnaj tým ve složení Jan Ježek (4.W), Marek Flašar (4.W), Jan Dřízal (4.W), Michal Štrof (4.V), Mikuláš Hejna (4.V), Vojtěch Majer (3.V), Josef Rychtera (3.V), Václav Podškubka (3.V) a Jan Ježek (3.W). Na další florbalový turnaj jede se staršími studenty do Prahy prof. Divišek. Matouš Spilka (6.V) se pokusí uspět v krajském kole Konverzační soutěže v ruském jazyce, doprovodí ho prof. Moučka.

V pátek 22. března se koná v Hradci Králové krajské kolo Biologické olympiády pro kategorii A. Naše gymnázium budou reprezentovat Tereza Hegerová (7.V), Martina Rohulánová (7.V) a Zuzana Regnerová (7.V), doprovodí je prof. Balcarová. S workshopem Fyzioterapie do škol přijde do školy naše absolventka Mgr. Zuzana Vančáková. Workshopu, který bude mít pokračování, se zúčastní terciáni. Několik zájemců se zapojí do Technologické olympiády, kterou pořádá ČVUT Praha. Ve škole proběhne soutěž Matematický klokan, do níž se přihlásilo více než 260 studentů.