Kšandárna na Startup day 2023 🥇

Kšandárna na Startup day 2023 🥇

Dne 3. 10. 2023 jsme společně (Filip Steiner, Ondra Nekvinda – 4.B, Mikuláš Cvrkal – obchodní akademie v HK) vyrazili do Prahy, konkrétně do honosného sálu Magistrátu hlavního města Prahy. Zde jsme se zúčastnili události s názvem Startup day, kde se soutěžilo o nejlepší projekt, startup. Přihlásili jsme se s naším projektem Kšandárna, na kterém jsme začali pracovat během roku 2022.

Dopolední a odpolední program se skládal z edukativních workshopů. Večerní část se věnovala samotné soutěži. Dostali jsme za úkol odprezentovat náš projekt v 7minutovém pitchy (prezentace pro investory) s cílem zaujmout odbornou porotu. To se nám podařilo, a odvezli jsme si tak tu nejvyšší příčku.

Mimo to jsme se také nedávno zúčastnili JA veletrhu studentských firem v Hradci Králové. Tato soutěž se zaměřuje na začínající studentské společnosti, které se na tomto veletrhu prezentují a následně jsou ohodnoceny porotou.

Tohoto veletrhu jsme se však nezúčastnili jako soutěžící, ale díky tomu, že jsme se stali sponzory, jsme měli možnost se zúčastnit jako porotci. Tento úkol pro nás představoval nejen velkou zodpovědnost, ale také velmi přínosnou zkušenost.

Celkově můžeme říct, že poslední čtvrtletí minulého roku bylo pro nás (Kšandárnu) velmi náročné, ale nabrali jsme mnoho zkušeností a inspirace. Těšíme se, co přinese rok 2024!

Filip Steiner

image_printTisk