Vítězství v okresním kole Chemické olympiády, kategorie D

Dne 5. 3. 2024 proběhlo v areálu chemie okresní kolo Chemické olympiády, kategorie D. Kategorie D je určena pro žáky 8. – 9. tříd ZŠ a pro žáky tercií a kvart osmiletých gymnázií.

Tématem letošního ročníku je chemie látek v živých organismech. V okresním kole soutěžící nejprve řešili teoretické úlohy. Potom následovala praktická část zaměřená na vlastnosti a důkaz kyseliny askorbové, kterou běžně známe jako vitamin C.

Z celkových šestnácti účastníků soutěže osm reprezentovalo JGN a to velmi úspěšně. Nejvyšší příčku vybojovala Beáta Čtvrtečková (4.V), skvělé druhé místo získala Barbora Škodová (4.W), čtvrté místo obsadila Marie Vlachová (4.W). Sedmé až desáté místo získali Štěpán Tyč (4. W), Jindřiška Andělová (4.V) , Eliška Kohlerová a Adéla Matějíčková (obě 4.W). Dvanácté místo obsadila nadějná terciánka Karolína Lazoková.

Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Jiráskova gymnázia. Postupujícím do krajského kola  přejeme správné chemické myšlení a potřebné štěstí při řešení náročných úloh.

Za organizátorky okresního kola chemické olympiády

Hana Zikmundová

Helena Karásková