Velký úspěch v okresním kole Biologické olympiády kat.C

V úterý 19. 3. se na našem gymnáziu poprvé konalo okresní kolo Biologické olympiády kat. C. Tato kategorie je určena pro žáky 8. – 9. tříd ZŠ a pro žáky tercií a kvart osmiletých gymnázií.

Okresního kola se zúčastnilo 26 žáků, kteří odevzdali vstupní úkoly. Ty jsou důležitou součástí biologické olympiády a jednou z podmínek soutěžit v okresním kole. Naši školu reprezentovaly čtyři studentky, které musely zvládnout úkoly zaměřené na téma „ Jak se žije v lužním lese“. Výborně vyřešily test, laboratorní úkol a poznávání přírodnin a tím se staly všechny úspěšnými řešitelkami.

Emma Burešová (3.V) vybojovala 1. místo, hned za ní na 2. místě skončila Barbora Škodová (4.W) a 3. místo obsadila Natálie Kačerová (3.W). Julie Dvořáková (3.W) skončila na krásném 5. místě a bude si muset počkat na verdikt krajské komise, která rozhodne na základě úspěšnosti o jejím postupu do krajského kola. První tři místa postupují automaticky. Krajské kolo proběhne 9. 5. na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové.

Děkuji všem za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia a věřím, že v Hradci Králové zabojují a samozřejmě i zabodují.

Děkuji i studentkám 7.V, 7.W a 5.W za pomoc při realizaci celé soutěže a těším se na jejich další spolupráci.