Krajské kolo Biologické olympiády kat. A

V pátek 22. března proběhlo krajské kolo Biologické olympiády kat. A na Přírodovědecké fakultě UHK. Naši školu reprezentovaly vítězky školního kola, studentky ze septimy A. Tato kategorie je určena pro studenty 3. – 4. ročníku středních škol, takže maturanti měli oproti studentům třetího ročníku obrovskou výhodu.

Tento ročník byl zaměřen na parazitizmus, proto byl tématem olympiády „Host do domů“. I když naše studentky neobsadily popřední místa, vedly si moc dobře a úspěšně reprezentovaly naše gymnázium. Soutěž měla kromě tradičních otázek i speciální poznávačku, na kterou není možné se připravit dopředu a taky tři laboratorní úkoly s tesovými otázkami. Pod mikroskopem mohly vidět „divné organizmy“, v poznávačce zajímavé plody a částí rostlin a v laboratorní části využily i kalkulačku.

Děkuji děvčatům za reprezentaci našeho gymnázia, za zájem o biologii a věřím, že to příští rok dotáhnou ještě výš. Ukončím to známou větou z olympiády: „Na poznávačce se přece dají získat body 🙂 “.