Modelářský kroužek

Díky podpoře firmy Škoda Auto a jejímu programu pro podporu technického vzdělávání mohl v roce 2017 u nás na gymnáziu začít fungovat modelářský kroužek. Začínali jsme se závodními autíčky kategorie MiniZ (měřítko 1:24) a zakoupili jsme pro ně i profi závodní rozkládací dráhu od firmy Kyosho. Tyto modely jsou nyní využívány především v zimě a při špatném počasí. Přestože jde o svými rozměry malé modely, lze u nich nastavovat parametry jako tvrdost tlumičů i sbíhavost a odklon kol, žáci tak mohou své závodní speciály “ladit” podle svých preferencí. Do modelů lze nainstalovat i elektronickou stabilizaci, která usnadní ovládání při vyšších rychlostech.

    

Později jsme navázali spolupráci i s místním modelářským klubem, a tak máme možnost využívat blízkou asfaltovou závodní dráhu pro silniční modely aut v měřítku 1:10 (dvě naše auta mají dokonce na zakázku vyrobené karoserie podle skutečných závodních speciálů firmy Škoda). Zájemci se mohou účastnit závodů v seriálu Rebels Race.

Máme také terénní auta v měřítku 1:10 a několik kvadrokoptér pro indoor létání včetně FPV vybavení (tj. jejich řízení z vlastního pohledu pomocí brýlí).

 

Zájemci mohou své modely také vylepšovat či konstruovat s využitím technického vybavení, které máme – několika 3D tiskáren včetně vícebarevné, 3D skeneru, řezacího plotteru, CNC frézky, 50W laseru/gravírky.