Robosoutěž ČVUT středních škol

Stejně jako v minulých letech se i letos naši studenti zúčastnili Robosoutěže, kterou pořádá ČVUT v Praze. Jde o soutěž robotů postavených ze stavebnice Lego Mindstorms. Účast na takové soutěži znamená spoustu hodin věnovaných stavbě robota a jeho testování (a následnému rozebírání a přestavování, když se ukáže, že ne vše funguje tak, jak má), v den soutěže vstávání ve čtyři hodiny ráno a cestu do Prahy se spoustou krabic (se stavebnicemi a roboty)…

Zadáním letošního (už devátého) ročníku bylo na hřišti posbírat míčky různých barev a nastřílet (nebo jinak dopravit) je do terče ve středu hřiště, a ještě je roztřídit podle barev.

Týmu DRT (Miroslav Jarý, Kurt Hartmann) se v základní skupině nedařilo a tak se dalších bojů neúčastnil. Není to ale žádná ostuda, letošní soutěžní zadání bylo velice těžké a více jak polovina týmů nedokázala do terče dopravit ani jeden míček. Tým BrokenCore (Šimon Prudil, Josef Krtička) si vedl lépe a ze základní skupiny postoupil se 14 body z 8. místa, v následném play-off se mu už ale nedařilo.

Paradoxně nejlépe dopadl třetí tým Ballistarius (Jan Pikman, Adam Brychta, Štěpán Filip), který na divokou kartu udělenou pořadateli postoupil do vysokoškolského finále. Jejich robot zaujal tím, že velice rychle vysbíral všechny míčky, ale jaksi je zapomněl nastřílet do terče – dle vyjádření členů týmu k tomuto politování hodnému nedopatření prý dochází maximálně jednou za deset let 🙂 Držíme jim palce a v následujících bojích přejeme hodně štěstí, které určitě budou potřebovat.

K úspěchu jim snad také pomohou i trička robotického kroužku, která nám pořídil náš sponzor – firma Saar Gummi Czech z Červeného Kostelce.