Robosoutěž 2018 Praha

V pátek 20. dubna 2018 se na elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze konala tradiční Robosoutěž určená pro druhý stupeň základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií. Za naši školu se soutěže účastnili: Petr Tomáš (prima A), Kryštof Vencl (prima B), Matyáš Žďára (prima A) a Jan Homolka (tercie B).

Letošní zadání požadovalo po studentech sestavení a naprogramování robota, který se bude schopen pohybovat po hřišti složeném z barevných čtverců. Podle aktuální barvy čtverce musí robot buď zatočit daným směrem, nebo na čtverec položit kostičku Lega. Pohyb po hřišti je ztížen také umístěnými kvádry, které vytváří „bludiště“. Robot má započteny body za každý správně vyřešený barevný čtverec a průjezd. Na průjezd celou trasou bludiště má robot stanoven také časový limit.

Studenti soutěžili ve dvou týmech. Testovací jízdy vypadaly nadějně. V hlavní soutěži se ale nakonec vybojovat postup do vyřazovacího systému nepodařilo. V celkovém umístění naše týmy tentokrát skončily až ve druhé polovině pořadí.  První tým (Petr Tomáš, Kryštof Vencl a Matyáš Žďára) získal 12 bodů a umístil se na 28. místě, Jan Homolka získal se svým robotem 6 bodů a umístil se na 34. místě.

I přes to, že se tentokrát nepodařilo vybojovat lepší umístění, byla letošní Robosoutěž skvělým prostorem pro získání dalších zkušeností a nápadů. Studentům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích!