Postup do krajského kola

Markéta Lipovská (8.W),Jana Možíšová (7.W), Alžběta Jansová (7.W) postoupily do krajského kola soutěže EuroSecura.

EuropaSecura je celostátní soutěž pro studenty středních škol o prioritách bezpečnostní politiky České republiky, Evropské unie a Severoatlantické aliance. V roce 2018 probíhá již jedenáctý ročník této soutěže. První online kolo otestovalo znalosti a schopnosti tříčlenných týmů ze všech krajů ČR. Nejlepší z nich následně postoupily do krajských kol, kde se soutěžící stanou bezpečnostními experty a vypracovávají analýzu reálného konfliktu. Výherci krajských kol budou moci zažít unikátní pětidenní celostátní kolo na vojenské základně v Brdech a tři nejlepší týmy čeká výlet do Bruselu.