Krajská kola ve florbalu středních škol

Dne 14. 2. 2018 se v Trutnově uskutečnilo Krajské finále ve florbalu středních škol chlapců.

V konkurenci vítězů okresních kol obsadilo naše družstvo pěkné třetí místo, i když s trochou sportovního štěstí jsme mohli dopadnout lépe.

Základní skupina:

JG – Lepařovo gymnázium Jičín 3:0

Branky: 2x Klimeš, Škoda

O vítězství v první utkání jsme rozhodli již v prvním poločasu. Uklidňující třetí gól vstřelil v poslední vteřině první půle Henrich Klimeš.

JG – SPŠ a SOŠ Hradec Králové 1:2

Branka: Divišek

Proti hlavnímu favoritu turnaje jsme sehráli smolný zápas. Na vyložené šance se bohužel nehraje.

Soupeř vedl šťastně 1:0, střelou ze vzduchu odrazem od tyče vyrovnal Kuba Divišek, který spálil další výborné příležitosti. Těsně před koncem ovšem hradečtí opět vedou 2:1 a závěrečná power play již vyrovnání nepřinesla.

JG – Gymnázium Trutnov 1:2

Branka: Klimeš

Proti domácímu týmu jsme nutně potřebovali zvítězit. Na branku domácích dokázal odpovědět nejlepší střelec celého turnaje Henrich Klimeš při naší hře bez brankáře až těsně před koncem celého utkání. Remíza nic neřešila, a tak jsme vrhli všechny síly do útoku a z ojedinělého útoku inkasovali po předcházejícím jasném faulu gól na 1:2. Zbyl na nás pouze zápas o třetí místo … .

Utkání o 3. místo:

JG – Lepařovo gymnázium Jičín 5:1

Branky: 2x Klimeš, 2x Divišek, Brejtr

Prohru s Jičínem si nikdo nepřipouštěl, takže jsme si s chutí zastříleli a zaslouženě zvítězili a obsadili celkové třetí místo.

Nutno dodat, že v případě nasazení hráčů, kteří chyběli z různých důvodů (Kaválek, Říha, Tyč, Zoufal, …), bychom velmi pravděpodobně usilovali o postup do kvalifikace o republiku. Tak snad zase za rok.