V období adventu přinášeli mladší divadelníci radost dětem

My dospělí víme, že adventní období je podle křesťanského kalendáře obdobím očekávání a smíření se. Adventní období je také obdobím očekávání a těšení se dětí na rozsvícený vánoční stromek a rozbalení dárků. Adventní období je obdobím pohádek. A tak studenti dramatické výchovy a divadelního souboru dvakrát přinesli radost do mateřské školy Komenského. 5.prosince zavítal sv. Mikuláš spolu s krásnými nebeskými anděly a zástupci pekla mezi dětí této mateřské školy se svým mikulášským programem a nadílkou. 11.prosince se aula našeho gymnázia zaplnila dětskými diváky ze všech tříd MŠ. Studenti a studentky DV prim a sekund rozzářili oči dětí dramatizací pěti pohádek. Malí diváci úžasně s herci spolupracovali. Hrdě se na jevišti střídali v roli vánočního stromečku. Popřáli dobré chuti pěti českým Honzům, kteří si pochutnávali na báječných koláčích a s tím nejchytřejším se učili latinsky. Loupežníkovi a sedlákovi radili, co si mají koupit za zlaťáky z uloupeného pokladu. Královským ministrům pomáhali počítat drápky kočky Jůzy.

Krásné dopoledne plné radosti všichni společně ukončili zpěvem koledy a přáním těch nejkouzelnějších svátků, jakými Vánoce jsou.

Blanka Dvořáčková