Úspěšní v mikrosvětě – soutěž 3D pro všechny

3D tisk má na Jiráskově gymnázia dlouhou tradici, a tak se naši studenti pravidelně účastní soutěže 3D pro všechny (letos již 5. ročníku), kterou pořádá Gymnázium Arabská v Praze. Jde o soutěž modelů navržených a vytištěných na 3D tiskárně. Velkou motivací pro tvorbu modelů je, že najdou uplatnění jako výukové pomůcky pro nevidomé a slabozraké žáky na ZŠ pro žáky s poruchami zraku na Praze 2 a na Gymnáziu pro zrakově postižené na Praze 5.

Naši studenti připravili sadu modelů objektů z mikrosvěta, které budou využívány při laboratorních pracích – vždy se jedná o 3D model příslušného objektu a „reliéfní“ model, jak by tento objekt mohl být „viděn“ pod mikroskopem. V této kategorii Mikrosvět naše modely neměly konkurenci – 1. místo „Perloočko“ (Vendula Štrofová), 2. místo model „Spermie“ (Ema Strnadová) a 3. místo „Bílá krvinka“ (Kristýna Dušková), vše práce studentek semináře Počítačová grafika. Je vidět, že „technika je u nás i pro dívky“ a těší nás, že se naše studentky dokáží prosadit i v konkurenci z jiných škol. Oceněné studentky potěší ceny v podobě dronu s kamerou a oboustranných flash disků (128 a 64 GB).

Všichni autoři modelů mohou mít dobrý pocit, že svojí tvorbou pomohli poznávat svět handicapovaným vrstevníkům. Všem studentům děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia.


1. místo “Perloočko” – Vendula Štrofová (převzato z https://www.gyarab.cz/)

 


2. místo “Spermie” – Ema Strnadová (převzato z https://www.gyarab.cz/)

 


3. místo “Bílá krvinka” – Kristýna Dušková (převzato z https://www.gyarab.cz/)

 

Modely našich studentů

 

Soutěžní modely i z jiných kategorií (převzato z https://www.gyarab.cz/)

Další modely můžete shlédnout na stránkách Gymnázia Arabská.